تجربه ای متفاوت با MAC OS X در دل ویندوز

10 / 10
از 1 کاربر

 

اگر شما یک کاربر ویندوز هستید که برای سالهای جز این سیستم عامل و فضای آن سیستم عامل دیگری را تجربه نکرده اید، شاید بد نباشد که کمی تنوع را در دستور کار خود قرار داده و اقدام به تجربه OS X در دل ویندوز کنید. این کار از طریق نصب تم مربوط به Mac با عنوان iOS7 Skin Pack برای ویندوز امکان پذیر است:


هرچند نام این بسته با نام سیستم عامل موبایل اپل رقم خورده است اما در واقع ویژگیهای هر دو سیستم عامل دسکتاپ و موبایل اپل را در ویندوز به همراه دارد.

دانلود و نصب این بسته هیچ مورد خاصی ندارد جز آنکه در میانه راه نصب از کاربر در خصوص ابزارهایی که تمایل به نصب آنها دارد سوال میشود که بهتر آن است این گزینه ها را بدون تغییر نگه دارید:


 نکته مهم  برای اطمینان از عدم هرگونه آسیب به سیستم عامل  آن است که قبل از نصب بسته، اقدام به ذخیره تنظیمات فعلی سیستم در قالب Restore Point کنید تا در صورت بروز هرگونه خطایی بعد از نصب یا پاک کردن این بسته بتوانید سیستم را به حالت اول بازگردانید.

برای این کار در منوی Start کلیک کرده و با وارد کردن عبارت Restore Point بر روی گزینه Create Restore Point کلیک کنید. در پنجره ای که باز میشود از لیست درایوها، درایو سیستمی خود را انتخاب کرده و بر روی دکمه Create کلیک کنید تا سیستم اقدام به ذخیره تنظیمات فعلی کند. البته لازم به یادآوری است که در ابتدای نصب بسته نیز به شکل خودکار اقدام به ذخیره تنظیمات فعلی میشود:


بعد از دانلود و نصب نرم افزار باید اقدام به راه اندازی مجدد سیستم کنید که بعد از شروع به کار مجدد ویندوز با فضای متفاوتی مواجه میشود که همان فضای OS X است. در نگاه اول متوجه می شویدکه نوار وظیفه یا همان Taskbar معمول ویندوز به بالای صفحه منتقل شده است و جای آن را پنل Rocket Dock معروف OS X گرفته است که در واقع ابزارهای اصلی OS X را در بر دارد. همچنین متوجه تغییر آیکون ها و نشانگر ماوس نیز خواهید شد:

شاید وجود دو پنل در بالا و پایین صفحه برای بسیاری از کاربران ویندوز خوشایند نباشد، در نتیجه میتوان نوار وظیفه یا Taskbar را به حالت Auto Hide در آورد. برای اینکار بر روی نوار کلیک راست کنید و با انتخاب Properties وارد تنظیمات نوار شده و بر روی گزینه Auto Hide کلیک کنید:


اما در پنل OS X شاهد عملکرد معمول آن و جلوه های ویژه خاص ان نیز خواهید بود. البته استفاده از برخی از ابزارهای معمول OS X نیاز به کمی وقت گذاشتن و سر و کله زدن با آنها دارد. دقت کنید که اگر اقدام به کوچک کردن پنجره ها کنید، آنها در سمت راست این پنل دیده میشوند و نه به شکل معمول در نوار وظیفه ویندوز:

و یا اگر ترجیح میدهید، میتوانید با کلیک بر روی تنظیمات پنل Dock و ورود به تنظیمات آن جای و نحوه عملکرد این پنل را تغییر دهید:


ودرنهایت اگر چندان از فضای جدید لذت نبرده اید، میتوانید در منوی Start و در زیر مجموعه SkinPack اقدام به حذف این تم نمایید:


به این ترتیب کاربران ویندوز میتوانند محیط سیستم عامل OS X را تا حد زیادی درک کرده و با آن آشنا شوند. هرچند این ابزار تنها یک تم برای ویندوز است، اما قابلیت های خوب آن از جمله در بر داشتن برخی از ابزارهای اصلی OS X منجر به آن شده است که به عنوان یک محیط فوق العاده برای درک این سیستم عامل و ایجاد تنوع در دسکتاپ یا Shell معمول ویندوز تلقی شود.

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :