آئودی مغز کامپکت خود را در نمایشگاه CES 2014 به نمایش گذاشت

8 / 10
از 2 کاربر

آئودی یک بورد به اندازه‌ی کتاب را روز دوشنبه در نمایشگاه بین‌المللی CES به نمایش گذاشتکه قابلیت راندن یک خودرو را دارد.این خودروساز ادعا می‌کند که این کامپیوتر، که zFAS نامیده شده‌است، پیشرفت قابل توجهی در فناوری خودکارسازی خودرو می‌باشد؛ زیرا این کامپیوتر برای قرار گرفتن در خودروهای کنونی، به اندازه‌ی کافی کامپکت است و نیازی به تغییر طراحی در آنها نمی‌باشد.

سیستم‌های رادار برد بالا و متوسط، چندین دوربین تصویربرداری، یک اسکنر لیرزی و سنسور‌های تشخیص فاصله‌ی مافوق‌صوتی در جلو و پهلوهای خودرو همه و همه به قدری کوچک هستند که از دید انسان پنهان بمانند. بهترین خودروی بدون راننده‌ی شناخته شده، SUV اصلاح شده‌ی لکسوس که توسط گوگل بکار برده می‌شود، یک اسکنر لیزری بزرگ دارد که در بالای خودرو به راحتی قابل رویت می باشد.

سال گذشته در همین نمایشگاه، آئودی در مورد پیشرفت مهندسان خود در کوچک کردن اسکنرهای لیزری و سنسورهای دیگری که برای نظارت محیط اطراف خودرو بکار می‌روند، صحبت کرده‌ بود. هاکنبرگ در مراسم معرفی گفت که این شرکت برای کوچک کردن zFAS از Nvidia کمک گرفته‌است. این دستگاه از دو پردازنده‌ی Nvidia که عموماً در ساخت تبلت‌ها از آنها استفاده می‌شود، قدرت می‌گیرد.آئودی به اینکه فناوری پایلوت درایوینگ خود چه زمانی به صورت تجاری در دسترس خواهد بود اشاره‌ای نکرد. جز اینکه خودروهای مجهز به zFAS قادر به رانندگی در ترافیک و پارک کردن خودکار خواهند بود، هیچ اشاره‌ی دیگری به قابلیت‌های این خودروها نشد.

باوجود پیشگامی گوگل در وسایل نقلیه‌ی خودکار، بسیاری از خودروسازان بر این عقیده‌اند که خودکارسازی کامل خودروها نزدیک است و چندین خودروساز نیز فناوری آن را برای برابری یا حتی غلبه بر خودروی خودکار گوگل دارند.

به گفته رئیس آئودی، راپرت استادلر، در آینده، مردم به صورت کاملا عادی و روزمره به خودروهای خود اجازه خواهند داد تا جای آنها رانندگی کند. استادلر فناوری پایلوت درایوینگ را با عنوان ورود آئودی به قلمروی جدید توصیف کرد:

امروز ما دوره‌ای از تغییرات اساسی را شاهد هستیم که در آن ما از تصحیح اتومبیل به بازتعریف تحرک در حال گذار هستیم.
آئودی همچنین خبر از شراکت خود با گوگل و همچنین با شرکت سازنده‌ی چیپ‌های موبایل، کوآلکام، اعلام نمود. کوالکام قرار است برای خودروهای آئودی چیپ‌های بی‌سیم 4G LTE فراهم کند.

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :